• Protetyka stomatologiczna

  Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa uśmiechu.

  CZYTAJ
 • Stomatologia estetyczna

  Państwa piękny, biały uśmiech, to źródło radości i sukcesu. To nasz cel.

  CZYTAJ
 • Implanty stomatologiczne

  Samodzielnie wykonywane zabiegi implantologiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

  CZYTAJ
 • Profilaktyka

  Pomogamy zapobiegać, ratujemy co można, poddać się i wyrwać ząb, zawsze się zdąży.

  CZYTAJ
 • Ortodonta

  Aparat, to jeden z elementów drogi do pięknego uśmiechu. Sprawdź nasze doświadczenie.

  CZYTAJ

Wybielanie zębów – jak postępować po zabiegu metodą Beyond?

Jak postępować po wybielaniu zębów metoda Beyond?

Większość Pacjentów nie odczuwa dolegliwości w trakcie ani po zabiegu wybielenia zębów. Tylko ok.10% Pacjentów może odczuwać wrażliwość zębów, która ustępuje po ok. 24 godzinach.
Najważniejszą rzeczą po wybielaniu zębów metodą Beyond jest obowiązkowe zachowanie „białej diety” przez 3-4 dni, polegającej na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia (np. czarnej kawy, herbaty, coli, czerwonego wina, buraczków). Wszystko co może ubrudzić biała koszulę eliminujemy przez 3-4 dni z diety. W tym okresie należy zaprzestać palenia papierosów.
Po zakończeniu zabiegu zęby są zauważalnie bielsze. Ostateczna biel ustali się w ciągu 2 tygodni. Długość efektu wybielania zależy od indywidualnej predyspozycji, sposobu odżywiania, higieny jamy ustnej, jednak efekt zwykle utrzymuje się przez wiele lat.

Utrzymanie efektu po wybielaniu

Aby efekty były trwalsze zalecamy zachować białą dietę i wystrzegać się palenia tytoniu przez 10-14 dni po zabiegu. W tym czasie pić znaczne ilości wody mineralnej niegazowanej, nie spożywać pokarmów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Dla potrzymania efektu wybielania zalecamy zęby szczotkować pasta wybielającą Beyond Pearl White.

Wiele ciekawych informacji na temat metody wybielania Beyond można znaleźć na stronie producenta. Zapraszam także do odwiedzenia naszej strony na ten temat. Wybielanie zębów, to jeden z zabiegów tzw. stomatologii estetycznej.

Czytaj także:

Autor: Lekarz stomatolog

lek. stom. Dorota Ulanowska, specjalista protetyk 2. stopnia - dyplom lekarza stomatologa uzyskałam w 1993 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1994 roku otworzyłam prywatny gabinet stomatologiczny. Posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej. Moja praca jest moją pasją, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, od lat uczestnicząc w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Więcej informacji na mój temat można znaleźć w zakładce Nasz gabinet .