Aparaty ortodontyczne

Ortodonta , Ortodoncja pochodzi od greckich słów “orthos „- prosty, prawidłowy, idealny oraz “odous” – ząb. Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem nieprawidłowego zgryzu, którego skutki mogą być bardzo poważne, np: nieprawidłowy rozwój żuchwy lub szczęki, bóle głowy, wady postawy. Ortodonta może ograniczać leczenie tylko do uzyskania prawidłowego ustawienia zębów, jednak odwiedzając nasz gabinet, możecie mieć Państwo pewność, że bierzemy pod uwagę całość zaburzeń w organizmie wywołanych tą wadą, w tym zmiany w obrębie twarzoczaszki jak. np. wysunięta żuchwa.

Gabinet czynny:

Wybierz dogodny termin wizyty. Gabinet jest czynny zarówno w godzinach porannych, jak i po południowych. Zadzwoń, aby umówić wizytę: 601 436 260.

Poniedziałek

11:00 - 17:00

Wtorek

08:00 - 14:00

Środa

08:00 - 14:00

Czwartek

11:00 - 17:00

Piątek

08:00 - 14:00

Sobota

nieczynne

Niedziela

nieczynne

 

Etapy diagnozy ortodontycznej Pacjentów:

  • Rozpoznanie wady do leczenia ortodontycznego;
  • Diagnoza przyczyn powstania wady
  • Dobór planu i sposobu leczenia
  • Prezentacja planu leczenia, wytłumaczenie szczegółów oraz akceptacja Pacjenta

Rodzaje stałych aparatów ortodontycznych

standardowe (metalowe) – najpopularniejszymi aparatami są aparaty metalowe. Wadą tych aparatów jest to, że są one bardzo widoczne, jednak ich popularność sprawia, iż nikogo już nie dziwi osoba z założonym aparatem tego typu. Jest to jednocześnie wariant najtańszy przy jednoczesnych bardzo dobrych efektach. Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 6-8 tygodni.

antyalergiczne (tytanowe) – u niektórych Pacjentów, ze  względu na przeciwskazania alergiczne, nie można stosować aparatów metalowych. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem są aparaty wykonane ze stopów tytanu przez co wykazują wysoką biokompatybilność i nie wywołują podrażnień alergicznych. Wizyty kontrolne odbywają się co ok.6- 8 tygodni.

estetyczne – wiele osób traktuje aparat jako część swojej garderoby, biżuterię, dlatego szczególne znaczenie ma dla nich wygląd aparatu. W takich przypadkach można stosować aparaty ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, porcelanowe , szafirowe, bądź kryształowe (przeznaczone dla osób pragnących jak najbardziej zmniejszyć widoczność aparatu). Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 6-8 tygodni.

Innym kryterium podziału aparatów jest sposób ich funkcjonowania:

aparaty samoligaturujące – to takie, w których nie stosuje się ligatur, gdyż łuk utrzymywany jest za pomocą specjalnych klapek zintegrowanych razem z zamkiem. Zamki takie mogą być metalowe, jak i estetyczne. Są nowoczesne zamki, gdzie czas leczenia aparatem tego typu jest często krótszy niż aparatami standardowymi, jednak nie wszystkie wady kwalifikują się do tego sposobu leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 8 tygodni.

aparaty lingwalne – aparaty robione na zamówienie w laboratorium na podstawie wcześniej pobranego wycisku. Zamki te wykonywane są złota z dodatkiem irydu i przyklejane do językowej powierzchni zębów, jak by „od środka”. Są one całkowicie niewidoczne z zewnątrz z wyjątkiem bardzo dużych szczelin między zębowych. Wizyty kontrolne odbywają się raz w miesiącu.

Zapraszam do gabinetu na szczegółowe konsultacje.

Christmas Greeting
×