• Protetyka stomatologiczna

  Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa uśmiechu.

  CZYTAJ
 • Stomatologia estetyczna

  Państwa piękny, biały uśmiech, to źródło radości i sukcesu. To nasz cel.

  CZYTAJ
 • Implanty stomatologiczne

  Samodzielnie wykonywane zabiegi implantologiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

  CZYTAJ
 • Profilaktyka

  Pomogamy zapobiegać, ratujemy co można, poddać się i wyrwać ząb, zawsze się zdąży.

  CZYTAJ
 • Ortodonta

  Aparat, to jeden z elementów drogi do pięknego uśmiechu. Sprawdź nasze doświadczenie.

  CZYTAJ

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa

Drodzy rodzice i opiekunowie! Co zrobić , aby dziecko się nie bało stomatologa?
Bardzo ważna jest rozmowa z dzieckiem przed wizytą. Odpowiednie nastawienie psychiczne dziecka odgrywa ogromną rolę. Należy przedstawić wizytę u stomatologa jako normalna wizytę lekarską, której nie należy kojarzyć z dyskomfortem i bólem. Nastawienie małego pacjenta będzie odgrywało niebagatelną rolę także w jego przyszłym samodzielnym życiu, brak strachu przed kolejnymi wizytami u stomatologa i świadomość konieczności dbania o higienę jamy ustnej.
Zapraszamy na wizytę adaptacyjną
Z doświadczenia wiemy, że warto zabrać dziecko na wizytę adaptacyjną podczas której pani doktor zaprezentuje i wytłumaczy dziecku że stomatolog „ to sympatyczny uśmiechnięty lekarz”, który umie nawiązać z nim kontakt i pokazać czego może się spodziewać na prawdziwej wizycie stomatologicznej. Podczas takiej wizyty dzieci mogą zobaczyć do czego służy aparatura w gabinecie, posiedzieć na fotelu stomatologicznym, oglądnąć bajkę dlaczego powinno się dbać o zęby. I nawet jeśli dziecko chce pokazać swoje zęby to umożliwimy to kamerą wewnątrzustną .Przy takiej wizycie otrzymuje dziecko nagrodę, dyplom, aby wspominało miło wizytę u stomatologa.

Czytaj także:

Autor: Lekarz stomatolog

lek. stom. Dorota Ulanowska, specjalista protetyk 2. stopnia - dyplom lekarza stomatologa uzyskałam w 1993 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1994 roku otworzyłam prywatny gabinet stomatologiczny. Posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej. Moja praca jest moją pasją, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, od lat uczestnicząc w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Więcej informacji na mój temat można znaleźć w zakładce Nasz gabinet .