• Protetyka stomatologiczna

  Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa uśmiechu.

  CZYTAJ
 • Stomatologia estetyczna

  Państwa piękny, biały uśmiech, to źródło radości i sukcesu. To nasz cel.

  CZYTAJ
 • Implanty stomatologiczne

  Samodzielnie wykonywane zabiegi implantologiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

  CZYTAJ
 • Profilaktyka

  Pomogamy zapobiegać, ratujemy co można, poddać się i wyrwać ząb, zawsze się zdąży.

  CZYTAJ
 • Ortodonta

  Aparat, to jeden z elementów drogi do pięknego uśmiechu. Sprawdź nasze doświadczenie.

  CZYTAJ

Ortodonta

Ortodonta , Ortodoncja pochodzi od greckich słów “orthos „- prosty, prawidłowy, idealny oraz “odous” – ząb. Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem nieprawidłowego zgryzu, którego skutki mogą być bardzo poważne, np: nieprawidłowy rozwój żuchwy lub szczęki, bóle głowy, wady postawy. Ortodonta może ograniczać leczenie tylko do uzyskania prawidłowego ustawienia zębów, jednak odwiedzając nasz gabinet, możecie mieć Państwo pewność, że bierzemy pod uwagę całość zaburzeń w organizmie wywołanych tą wadą, w tym zmiany w obrębie twarzoczaszki jak. np. wysunięta żuchwa.

Etapy diagnozy ortodontycznej Pacjentów:

 • Rozpoznanie wady do leczenia ortodontycznego;
 • Diagnoza przyczyn powstania wady
 • Dobór planu i sposobu leczenia
 • Prezentacja planu leczenia, wytłumaczenie szczegółów oraz akceptacja Pacjenta

Rodzaje stałych aparatów ortodontycznych

standardowe (metalowe) – najpopularniejszymi aparatami są aparaty metalowe. Wadą tych aparatów jest to, że są one bardzo widoczne, jednak ich popularność sprawia, iż nikogo już nie dziwi osoba z założonym aparatem tego typu. Jest to jednocześnie wariant najtańszy przy jednoczesnych bardzo dobrych efektach. Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 6-8 tygodni.

antyalergiczne (tytanowe) – u niektórych Pacjentów, ze  względu na przeciwskazania alergiczne, nie można stosować aparatów metalowych. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem są aparaty wykonane ze stopów tytanu przez co wykazują wysoką biokompatybilność i nie wywołują podrażnień alergicznych. Wizyty kontrolne odbywają się co ok.6- 8 tygodni.

estetyczne – wiele osób traktuje aparat jako część swojej garderoby, biżuterię, dlatego szczególne znaczenie ma dla nich wygląd aparatu. W takich przypadkach można stosować aparaty ceramiczne, ceramiczno-kompozytowe, porcelanowe , szafirowe, bądź kryształowe (przeznaczone dla osób pragnących jak najbardziej zmniejszyć widoczność aparatu). Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 6-8 tygodni.

Innym kryterium podziału aparatów jest sposób ich funkcjonowania:

aparaty samoligaturujące – to takie, w których nie stosuje się ligatur, gdyż łuk utrzymywany jest za pomocą specjalnych klapek zintegrowanych razem z zamkiem. Zamki takie mogą być metalowe, jak i estetyczne. Są nowoczesne zamki, gdzie czas leczenia aparatem tego typu jest często krótszy niż aparatami standardowymi, jednak nie wszystkie wady kwalifikują się do tego sposobu leczenia. Wizyty kontrolne odbywają się co ok. 8 tygodni.

aparaty lingwalne – aparaty robione na zamówienie w laboratorium na podstawie wcześniej pobranego wycisku. Zamki te wykonywane są złota z dodatkiem irydu i przyklejane do językowej powierzchni zębów, jak by „od środka”. Są one całkowicie niewidoczne z zewnątrz z wyjątkiem bardzo dużych szczelin między zębowych. Wizyty kontrolne odbywają się raz w miesiącu.

Przykłady prac:

Ortodonta Tczew - apart - widok po leczeniu

widok po leczeniu

Ortodonta Tczew - apart - widok po leczeniu

widok po leczeniu

Ortodonta Tczew - apart - widok po leczeniu

widok po leczeniu

Ortodonta Tczew

widok po leczeniu

Zobacz od czego się zaczęło: Ortodoncja i implanty

Nasz gabinet: Tczew, ul. Kubusia Puchatka 5 lok. 1 (wejście na rogu bloku).

Autor: Lekarz stomatolog

lek. stom. Dorota Ulanowska, specjalista protetyk 2. stopnia - dyplom lekarza stomatologa uzyskałam w 1993 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1994 roku otworzyłam prywatny gabinet stomatologiczny. Posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej. Moja praca jest moją pasją, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, od lat uczestnicząc w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Więcej informacji na mój temat można znaleźć w zakładce Nasz gabinet .