• Protetyka stomatologiczna

  Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa uśmiechu.

  CZYTAJ
 • Stomatologia estetyczna

  Państwa piękny, biały uśmiech, to źródło radości i sukcesu. To nasz cel.

  CZYTAJ
 • Implanty stomatologiczne

  Samodzielnie wykonywane zabiegi implantologiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

  CZYTAJ
 • Profilaktyka

  Pomogamy zapobiegać, ratujemy co można, poddać się i wyrwać ząb, zawsze się zdąży.

  CZYTAJ
 • Ortodonta

  Aparat, to jeden z elementów drogi do pięknego uśmiechu. Sprawdź nasze doświadczenie.

  CZYTAJ

Protetyka stomatologiczna – protezy, mosty korony

Brakujący ząb często bywa przyczyną wielu problemów, poczynając od trudności w jedzeniu niektórych pokarmów, poprzez niewyraźne mówienie, a na ograniczaniu okazywania radości kończąc. Protezy stomatologiczne pomagają rozwiązać te i wiele innych problemów, pozwalają odzyskać pewność siebie i pełny uśmiech.

Rodzaje protez

Protezy częściowe lub całkowite są stosowane w zależności od liczby brakujących zębów. Protezy częściowe mają zazwyczaj metalowy szkielet imitujący podniebienie. Sztuczne zęby są montowane na stałe do szkieletu, a całość jest mocowana za pomocą klamer lub zatrzasków do stałych zębów Pacjenta.

Proteza całkowita, podobnie jak częściowa, posiada konstrukcję, w której zamocowane są nowe zęby. Protezy tego typu powinny być regularnie zdejmowane i czyszczone przez Pacjentów. Mogą być także mocowane na stałe na konstrukcji zbudowanej z implantów. Protezy całkowite są stosowane, gdy Pacjenci nie mają już żadnych zębów, a dziąsła zostały zagojone.

Inne uzupełnienia protetyczne

Do innych uzupełnień protetycznych, które są stosowane przy niewielkich ubytkach w uzębieniu, należą korony oraz mosty.

Mosty protetyczne to uzupełnienia, które stosuje się w przypadku braku zębów, np. braki występują w dwóch punktach sąsiadujących ze zdrowymi zębami. W takim przypadku zdrowe zęby stanowią filary, na których zostanie zamocowany most.

Korona – korony stomatologiczne stosuje się w przypadku konieczności odbudowania pojedynczego zęba. Jeśli ząb jest częściowo złamany lub istnieje tylko korzeń, to można dokonać odbudowy, osadzając na istniejącej części zęba koronę ceramiczną.

Szczegółowych informacji udzielamy na miejscu. Zapraszamy do naszego gabinetu - lek. stom. Dorota Ulanowska, spec. protetyk II st. Tczew, ul. Kubusia Puchatka 5 lok. 1.

Autor: Lekarz stomatolog

lek. stom. Dorota Ulanowska, specjalista protetyk 2. stopnia - dyplom lekarza stomatologa uzyskałam w 1993 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1994 roku otworzyłam prywatny gabinet stomatologiczny. Posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej. Moja praca jest moją pasją, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, od lat uczestnicząc w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Więcej informacji na mój temat można znaleźć w zakładce Nasz gabinet .