• Protetyka stomatologiczna

  Nasze doświadczenie jest gwarancją Państwa uśmiechu.

  CZYTAJ
 • Stomatologia estetyczna

  Państwa piękny, biały uśmiech, to źródło radości i sukcesu. To nasz cel.

  CZYTAJ
 • Implanty stomatologiczne

  Samodzielnie wykonywane zabiegi implantologiczne. Bierzemy odpowiedzialność za to co robimy.

  CZYTAJ
 • Profilaktyka

  Pomogamy zapobiegać, ratujemy co można, poddać się i wyrwać ząb, zawsze się zdąży.

  CZYTAJ
 • Ortodonta

  Aparat, to jeden z elementów drogi do pięknego uśmiechu. Sprawdź nasze doświadczenie.

  CZYTAJ

Implanty stomatologiczne zębów

Implant stomatologiczny jest małym, cylindrycznym wkrętem, który wstawiony w kość żuchwy lub szczęki, stanowi solidną podstawę do wykonania trwałego uzupełnienia protetycznego. Pełni on w ten sposób funkcję korzeni „nowych zębów”. Implanty wykonane są materiałów tytanowych, które są biokompatybilne, czyli dobrze asymilują się z tkanką kostną w procesie tzw. osseointegracji.

Po założeniu implantu wymagane jest odczekanie okresu gojenia, po którym lekarz przystępuje do wykonania pracy protetycznej (korony, mostu lub protezy).

Istnieje wiele firm na świecie, które zajmują się produkcją implantów, jak na przykład Nobel Biocare, Straumann, Osteoplant. Każdy z producentów stosuje własne unikatowe technologie, które mają wpływ na przebieg i efekty uzyskane w procesie leczenia. Przed podjęciem decyzji o wyborze tego sposobu leczenia warto pamiętać, że implanty są produktem, gdzie wiele firm stosuje bardzo zaawansowane techniki marketingu i sprzedaży, dlatego ważne jest, aby lekarz sugerujący leczenie z zastosowaniem implantów miał własne doświadczenia i szeroką wiedzę w tym zakresie. Więcej informacji na temat implantów znajduje się tutaj.

Autor: Lekarz stomatolog

lek. stom. Dorota Ulanowska, specjalista protetyk 2. stopnia - dyplom lekarza stomatologa uzyskałam w 1993 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1994 roku otworzyłam prywatny gabinet stomatologiczny. Posiadam specjalizację ze stomatologii zachowawczej i protetyki stomatologicznej. Moja praca jest moją pasją, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje, od lat uczestnicząc w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz sympozjach. Więcej informacji na mój temat można znaleźć w zakładce Nasz gabinet .